Sopckie Centrum Seniora
 
 
SDom Pomocy Społecznej w Sopocie

Dzień Otwarty w sopockim MOPS

O ofercie placówki mówi Andrzej Czekaj, dyrektor sopockiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wtorek podczas Sopockich Dni Seniora był m.in. dniem otwartym w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Czego się w tym dniu mogliśmy dowiedzieć?

Naszym celem było przybliżenie wszystkim mieszkańcom naszego miasta oraz osobom, które przyjeżdzają i odwiedzają Sopot, jak pracujemy, jakie mamy działy, jakie są kryteria udzielania pomocy, gdzie jesteśmy rozmieszczeni, jak nas znaleźć, jak uzyskać pomoc.

Do kogo kierowana była oferta?

Do wszystkich osób, także naszych klientów, ale oczywiście zależy nam również na tym, aby nowe osoby czy rodziny osób korzystających z naszych usług również wiedziały, jak funkcjonujemy i jaką pomoc można u nas uzyskać.

Czy można było dowiedzieć się jakichś nowinek?

Na pewno wszystkie osoby, które przyszły, dowiedziały się o wszystkich dostępnych u nas formach wsparcia. Nic nie jest constans, cały czas dodajemy coś nowego, rozwijamy się. Jak najbardziej opowiedzieliśmy o wszystkich nowych narzędziach z których można skorzystać.

Jak często są takie dni otwarte w MOPS-ie?

To zależy od obchodów. Ostatnio mieliśmy dzień otwarty pieczy zastępczej i promowaliśmy rodzicielstwo zastępcze. Dział pracy socjalnej również ma swój dzień. Taką sztandarową datą jest dzień pracownika socjalnego; obchodzimy go w listopadzie.

A czemu konkretnemu był poświęcony wczorajszy dzień?

Dostępny był cały ośrodek. Oczywiście dział pomocy seniorom i osobom niepełnosprawnym był tym wiodącym, wszystko w ramach obchodów Sopockich Dni Seniora.

Co wnosi taki otwarty dzień dla MOPS-u?

My też się uczymy. Pytania osób, które przychodzą, ich uwagi, też są dla nas istotne. Są dla nas informacją, co można poprawić, co ulepszyć, na co zwrócić szczególną uwagę. Ja bardzo zachęcam do korzystania z MOPS-u nawet informacyjnie. Zapraszamy! Tak naprawdę dzień otwarty jest u nas codziennie.

Wróć do kategorii:

Kontakt

Sopockie Centrum Seniora DPS Sopot

ul. Mickiewicza 49, 81-866 Sopot

scs@dpssopot.pl

tel. kom. 609 680 826,
tel. stacj. 58 717 32 03

Sopockie Centrum Seniora 2024.