Sopckie Centrum Seniora
 
 
SDom Pomocy Społecznej w Sopocie

SCS Dni Seniora

Pobierz ulotkę Sopockich Dni Seniora

UWAGA!  
Zaproszenia na pierwszy oraz czwarty dzień Sopockich Dni Seniora tj. 10.06.2019r., oraz 13.06.2019r. zostały już rozdysponowane.

Tai Chi na Sopockich Dniach Seniora!
Podczas festynu z okazji Sopockich Dni Seniora, Tomasz Raganowicz – instruktor autoryzowany przez Mistrza Chen Zhonghua – poprowadzi zajęcia Tai Chi stylu Chen.
W czasie zajęć, uczestnicy będą mogli doświadczyć, jak harmonijne ruchy ciała oraz wyciszenie i koncentracja umysłu wpływają na kondycję fizyczną i umysłową praktykujących tę sztukę.
Więcej informacji na stronie: www.practicalmethod.pl i www.taichidlaseniorow.pl
Zapraszamy 12 czerwca 2019 roku na Sopockie Dni Seniora od godz. 11 do 16 na terenie Domu Pomocy Społecznej w Sopocie ul. Mickiewicza 49

Udzielą informacji z zakresu świadczeń długo i krótkoterminowych, umożliwią skorzystanie z kalkulatora emerytalnego w celu wyliczenia prognozowanej wysokości emerytury.
Wszystko to na stoisku biura terenowego ZUS w Sopocie, który podczas Sopockich Dni Seniora zagości na festynie sportowym na terenie Domu Pomocy Społecznej.
http://www.zus.pl


Jakie prawa ma konsument, w jaki sposób może złożyć skargę do UOKiK i czego może oczekiwać po jej złożeniu? Czym różni się gwarancja od rękojmi? Jakie prawa ma konsument, kupując rzecz używaną?
Na te i inne pytania podczas Sopockich Dni Seniora odpowie Miejski Rzecznik Konsumentów.
http://www.uokik.gov.pl

Prezentacja działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, a w szczególności działań skierowanych. do osób starszych, a także promocja i dystrybucja Sopockiego Pudełka Życia. To oferta MOPS-u która zaprezentowana zostanie podczas Sopockich Dni Seniora 12 czerwca na festynie sportowym w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie.
http://www.mopssopot.pl


Wspierając LukLuk swoimi darami lub zakupami możesz zmieniać rzeczywistość i kreować miejsca pracy dla tych, którzy ich najbardziej potrzebują.
Sklep charytatywny to powszechnie znana na świecie formuła przedsiębiorczości społecznej nakierowanej na wsparcie osób wykluczonych społecznie poprzez:
• umożliwienie pracy i edukacji osobom długotrwale bezrobotnym,
• dostarczanie niedrogich artykułów gospodarstwa domowego, mebli, ubrań osobom ubogim,
• przekazywanie zysków ze sprzedaży na cele społeczne.
Więcej informacji 12 czerwca podczas Sopockich Dni Seniora i festynu sportowego, który odbędzie się na terenie Domu Pomocy Społecznej.
Więcej na stronie

Jak zostać wolontariuszem w Sopocie?
Najprostszą drogą do podjęcia wolontariatu jest zgłoszenie się do Sopockiego Centrum Wolontariatu (SCW). Centrum prowadzi swego rodzaju pośrednictwo pracy wolontaryjnej. Pracownicy SCW dysponują informacją o tym, kto, jaka organizacja, jakiego rodzaju pomocy wolontaryjnej potrzebuje.
Wolontariat dla seniora i sąsiedzki będzie tematem przewodnim na festynie sportowym podczas Sopockich Dni Seniora 12 czerwca.
Więcej na stronie


Bezpłatne porady fizjoterapeutyczne, konsultacje z zakresu aktywności fizycznej seniorów, wykłady dotyczące aktywności seniorów oraz unikania zagrożeń związanych z upadkami i powikłaniami z tym związanymi. To wszystko podczas Sopockich Dni Seniora 12 czerwca na festynie sportowym w Domu Pomocy Społecznej.
https://www.rehasport.pl/poi/klinika-w-gdansku

Pokaz garncarski, prezentacja uzbrojenia Słowian i Wikingów, czyli wszystko o Grodzisku podczas Sopockich Dni Seniora już 12 czerwca na festynie sportowym w Domu Pomocy Społecznej.
https://archeologia.pl/oddzialy/grodzisko-sopot

 


Poradnictwo zawodowe, szkolenia podnoszące kompetencje i kwalifikacje zawodowe, oferty pracy dla seniorów. Swoje propozycje podczas Sopockich Targów Seniora zaprezentuje Centrum Pracy Seniorek i Seniorów.
Informacje na stronie: http://www.pracadlaseniorow.pl

 

Polish Orchid Association jest fundacją założoną w 2017 roku. Jej głównym celem jest zrzeszanie miłośników storczyków i budowanie sieci kontaktów pomiędzy hobbystami, naukowcami oraz instytucjami. „Wierzymy, że zamiłowanie do storczyków jest ponad podziałami, a zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogą czerpać korzyści ze współpracy. Edukacja jest ważnym aspektem naszej działalności, która obejmuje organizowanie wystaw, warsztatów, konferencji, wykładów oraz wycieczek terenowych” – czytamy na stronie fundacji.
Więcej informacji pod adresem: http://polishorchidassociation.pl


Wszyscy którzy zawitają na festynie sportowym podczas Sopockich Dni Seniora, będą mogli spróbować sopockiej solanki. Dzięki Sopockiej Organizacji Turystycznej goście festynu poznają także przewodniki po Sopocie, ścieżkach spacerowych na terenie „Zielony Sopot”, a także kupią pamiątki i gadżety sopockiej kolekcji oraz kosmetyki Ziai.
Więcej na temat działalności Sopockiej Organizacji Turystycznej znajdziemy na stronie: http://www.sts.sopot.pl

 


Co je królik, czy ma swoje ulubione przysmaki, jak dbać o uszaka oraz jak go zaadoptować za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocy Królikom „Sopockie Uszakowo”? Dowiemy się tego podczas festynu sportowego na Sopockich Dniach Seniora 12 czerwca.
Więcej o działalności Uszakowa znajdziemy na stronie: http://www.facebook.com/sopockieuszakowo

Proekologiczne zachowania wśród mieszkańców Sopotu, czyli zachęcanie do rezygnacji zakupu źródlanej wody butelkowanej na rzecz picia sopockiej kranówki. Oto cel Aqua Sopot Sp. z o.o. wyznaczony na festyn sportowy który odbędzie się 12 czerwca w ramach Sopockich Dni Seniora.
Więcej o sopockiej spółce znajdziemy na stronie: http://www.aqua-sopot.com.pl/

Innowacyjne produkty i doświadczeni eksperci. To wszystko znajdziemy na stoisku firmy ABENA, która 12 czerwca podczas festynu zaprezentuje swoje usługi.
Więcej na stronie: http://www.abena.pl

  • Grupy 50+
  • Miła i przyjazna atmosfera
  • Ciekawy sposób prowadzenia zajęć
  • Język obcy
  • Przejrzyste i czytelne materiały
  • Indywidualne konsultacje
  • Dodatkowe godziny informatyki
    Pełna oferta Akademii III Wieku Teb edukacja dostępna na stronie:TEB EDUKACJA


Popraw jakość słyszenia z firmą Amplifon. Swoją ofertę firma przedstawi 12 czerwca podczas festynu sportowego z okazji Sopockich Dni Seniora.
Zapraszamy także na stronę:https://www.amplifon.com/web/pl/

Bezpłatne testy słuchu oraz prezentacja aparatów słuchowych. Oto oferta Sonova Audiological Care Polska Sp. z o.o. która 12 czerwca podczas Sopockich Dni Seniora zaprezentuje swoją ofertę.
Więcej o firmie na stronie: https://www.sonova.com/pl/poland


Porady Straży Miejskiej podczas Sopockich Dni Seniora już 12 czerwca na festynie sportowym.
Więcej na stronie:https://www.miasto.sopot.pl/strona/straz_miejska


Porady KM PSP podczas Sopockich Dni Seniora już 12 czerwca na festynie sportowym.
Więcej na stronie:http://kmpsp.sopot.pl/


Warsztaty plastyczne w wykonaniu pracowników Dziennego Domu Pobytu, czyli malowanie, rysowanie i układanie mandali tybetańskiej. Wszystko to w ramach zajęć integracyjnych dla seniorów, ale nie tylko.
Już 12 czerwca podczas festynu sportowego na Sopockich Dniach Seniora.
Więcej o działalności Dziennego Domu Pobytu w Sopocie na stronie: ttp://dpssopot.pl/dzienny-dom-pobytu/

Jak działa Dom Pomocy Społecznej, jaką dysponuje ofertą, kto może stać się mieszkańcem DPS. Tego wszystkiego dowiemy się na stoisku DPS podczas festynu sportowego 12 czerwca na Sopockich Dniach Seniora.
Więcej o DPS także na stronie: http://dpssopot.pl

Zajęcia sportowe dla seniorów, kółko fotograficzne, warsztaty dla opiekunów nieformalnych, porady jak opiekować się osobą przewlekle chorą, a także oferta klubów działających na terenie Sopockiego Centrum Seniora.
SCS zaprasza na swoje stoisko podczas Sopockich Dni Seniora 12 czerwca na festynie sportowym.
Więcej na stronie: http://scs-sopot.pl/


Porady lekarza geriatrii Jerzego Foerstera już 12 czerwca podczas festynu sportowego na Sopockich Dniach Seniora.

 

Bądź zdrowy i dobrze wyglądaj!
Przekonasz się, że zdrowa dieta to niekoniecznie same wyrzeczenia i ciągłe uczucie głodu. Zdrowa dieta może być smaczna i łatwa do przygotowania.
Porady dietetyczki Karoliny Gorzkiewicz już 12 czerwca podczas festynu sportowego na Sopockich Dniach Seniora.
Więcej na stronie: http://karolina-gorzkiewicz.pl


Demencja nie jest naturalną częścią starzenia się
Co jest najważniejsze w opiece nad osobą zmagającą się z demencją wyjaśni Marlena Meyer, trenerka autorskiego programu Teepy Snow „Pozytywne podejście do opieki”.
Już 12 czerwca podczas festynu sportowego na Sopockich Dniach Seniora.
Zapraszamy!

 

Aktualności Sopockich Dni Seniora

Aktywny senior nie tylko w Sopocie

Rozmowa z Barbarą Bałką, Pełnomocnikiem Marszałka Województwa Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.  Mamy za sobą m.in. Sopockie… Czytaj całość

„Kwartet” w reż. Dustina Hoffmana, seans filmowy oraz dyskusja po filmie

W piątek 14.06.2019 o godz. 15 w ramach Sopockich Dni Seniora w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie odbyło się spotkanie… Czytaj całość

„Młoda, młodsza, coraz młodsza – czyli jak zatrzymać proces starzenia skóry”

W ramach imprezy „Sopockie dni seniora”, 14 czerwca br. o godz. 11:00, w Państwowej Galerii Sztuki odbył się wykład  na… Czytaj całość

50tka dookoła świata

Podobno człowiek ma dwa życia, a to drugie rozpoczyna wtedy, gdy uzmysłowi sobie, że ma jedno. Najpierw jest czas na… Czytaj całość

„Ukwiecamy nasz świat”

Ukwiecamy nasz świat Wielopokoleniowe warsztaty tworzenia papierowych kwiatów, rozwijanie kreatywności, aktywizacja seniorów i radość konstruowania. Wszystko to podczas zajęć w… Czytaj całość

Zdrowy Senior to aktywny Senior, gimnastyka usprawniająca

Dom Sąsiedzki „Potok” w ramach Sopockich Dni Seniora prezentował gimnastykę usprawniającą dla seniorów. Ćwiczenia były przeplatane wykładem o prawidłowej postawie,… Czytaj całość

Qigong – gimnastyka dla duszy i ciała

Qigong (czyt. cikung) to powszechnie przyjęta w Chinach nazwa ćwiczeń z energią zwaną qi (czyt. ci). Medycyna chińska posługuje się nie używaną… Czytaj całość

„Bezpieczny Senior” – wykład w Sopotece

Wykład z zakresu prawa rzeczowego, rodzinnego i spadkowego prowadzony przez Katarzynę Słobodę z Kancelarii Adwokackiej pt. „Bezpieczny Senior” w Sopotece.

„Zmiany w ochronie zdrowia, m.in. E-recepta”

W Poniedziałek, pierwszy dzień Sopockich Dni Seniora, w Sopotece mogliśmy usłyszeć wykład Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia pt. „Zmiany w… Czytaj całość

Warsztaty Herbaciane

Dom Sąsiedzki” Dwie zmiany” podczas Sopockich Dni Seniora w trzeci dzień zaprosił seniorów na Warsztaty herbaciane. Można było poznać nowe… Czytaj całość

Warsztaty plastyczne dla seniorów

Podczas Sopockich Dni Seniora można było udoskonalić swoje umiejętności plastyczne uczestnicząc w warsztatach plastycznych w ogrodzie Muzeum Sopotu. Zajęcia odbyły… Czytaj całość

Mindfulness – relaksacja i uważność

Ostatniego dnia Sopockich Dni Seniora towarzyszyliśmy zajęciom „Mindfulness – relaksacja i uważność. Warsztaty odbyły się w Państwowej Galerii Sztuki, Plac… Czytaj całość

„Realizm magiczny” – wystawa malarstwa Anny Malinowskiej. Dworek Sierakowskich.

W magiczny świat snów i baśniowych historii pełnych symboliki i wieloznaczności wprowadzi nas w czerwcu wystawa malarstwa i rysunku Anny Malinowskiej…. Czytaj całość

“Cisza przed burzą. Lato 1939 roku w Sopocie” – wystawa w Muzeum Sopotu

Zapraszamy do oglądania wystawy “Cisza przed burzą. Lato 1939 roku w Sopocie”. Ekspozycja poświęcona została sytuacji w Sopocie w ostatnim… Czytaj całość

„Odnowa – czas mi służy” – warsztaty wizażu

Warsztaty wizażu ” Odnowa – czas mi służy” odbyły się w Pracowni Artystycznej Sztuka Odnowa w Sopocie przy ul. Władysława… Czytaj całość

Czwartkowy Wieczór Muzyczny: koncert kameralny z nutą słodyczy

Czwartkowy Wieczór Muzyczny dedykowany Sopockim Seniorom. Kaprysy Nicolo Paganiniego, Preludia Clauda Debussy i kompozycje Pablo de Sarasate z nutą słodyczy…. Czytaj całość

Akademia Dobrych Relacji

Drugiego dnia Sopockich dni seniora w Domu Sąsiedzkim „Centrum” filia Dworek Sierakowskich miał miejsce wykład na temat „Jak być lubianym”… Czytaj całość

Wtorkowa joga na trawie

W ramach Sopockich Dni Seniora w Domu Sąsiedzkim przy Filii „Koc i Książka” odbyły się specjalne zajęcia z jogi dla… Czytaj całość

Warsztaty z tworzenia past kanapkowych z dietetykiem

W ramach Sopockich Dni Seniora w Domu Sąsiedzkim przy Filii „Koc i Książka” odbyły się warsztaty z tworzenia past kanapkowych…. Czytaj całość

Za nami Sopockie Dni Seniora

Występami w muszli koncertowej na molo, a także rozstrzygnięciem konkursu Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla seniora” zakończył się ostatni z… Czytaj całość

Nowa wersja biuletynu informacyjnego dla mieszkańców 60+ już dostępna

Jak zadbać o zdrowy styl życia, jakie prawa ma pacjent, jak być aktywnym dzięki Uniwersytetowi Trzeciego Wieku, jak spędzać czas… Czytaj całość

Uroczysty koncert na molu podczas Sopockich Dni Seniora

Uroczysty koncert na molu podczas Sopockich Dni Seniora Sopockie Dni Seniora to nie tylko pokazy, warsztaty i stoiska. To także… Czytaj całość

Sopockie Dni Seniora tym razem pod gołym niebem

Występy na scenie, muzyka na żywo, pokazy sportowe i stoiska targowe uatrakcyjniły trzeci dzień Sopockich Dni Seniora. Na terenie Domu… Czytaj całość

Uroczyste zakończenie roku akademickiego Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W Państwowej Galerii Sztuki miało miejsce 16. uroczyste zakończenie roku akademickiego Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To był rok pełen wyzwań… Czytaj całość

Wikingowie w Sopocie, czyli Sopockie Dni Seniora

Już od rana seniorzy mogli zwiedzać sopockie Grodzisko i wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach pod nazwą „Spotkanie… Czytaj całość

Teatr przy stole: „szach mat”

Sala wypełniona po brzegi i salwy śmiechu na widowni! Tak było w poniedziałek 10 czerwca  w sopockim Dworku Sierakowskich na… Czytaj całość

Zostań moim aniołkiem!

„Wolontariat sąsiedzki – bezpieczeństwo w sąsiedztwie” był tematem spotkania w Sopotece. 11 czerwca przedstawicielki Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych SCOP oraz… Czytaj całość

Bądź czujny seniorze!

Jak nie dać się oszukać przy zawieraniu umów konsumenckich? Rzecznik Praw Konsumentów radził seniorom podczas Sopockich Dni Seniora. Jakie są… Czytaj całość

MOPS wspiera mieszkańców na kilka sposobów

Sopocki System Wsparcia Osób Starszych przedstawiła przedstawicielka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W ramach Sopockich Dni Seniora we wtorek 11 czerwca… Czytaj całość

Dzień Otwarty w sopockim MOPS

O ofercie placówki mówi Andrzej Czekaj, dyrektor sopockiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wtorek podczas Sopockich Dni Seniora był m.in. dniem… Czytaj całość

Kwietnik z makramy

Technik wiązania sznurków, podstawowych ściegów w makramie, zastosowania splotów czy wykonywania przedmiotów użytkowych można było nauczyć się podczas warsztatów międzypokoleniowych… Czytaj całość

Jesteś seniorem? Zostań wolontariuszem!

Czy wolontariat to dobra forma aktywności dla seniora? Na to pytanie w Sopotece odpowiadały przedstawicielki Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych (SCOP)… Czytaj całość

Ruszyły Sopockie Dni Seniora!

Uroczystą sesją rady seniorów rozpoczęto pierwszy z pięciu Sopockich Dni Seniora. W Sali Herbowej UM Sopotu zebrało się prawie stu… Czytaj całość

Kontakt

Sopockie Centrum Seniora DPS Sopot

ul. Mickiewicza 49, 81-866 Sopot

scs@dpssopot.pl

tel. kom. 609 680 826,
tel. stacj. 58 717 32 03

Sopockie Centrum Seniora 2019.