Sopckie Centrum Seniora
 
 
SDom Pomocy Społecznej w Sopocie

SCS Dni Seniora

Sopockie Dni Seniora trwały od 10 do 14 czerwca 2019. Przez pięć dni w różnych miejscach miasta odbywały się imprezy skierowane do najstarszych mieszkańców Sopotu.

Pierwszy dzień zainaugurowano uroczystą sesją rady sopockich seniorów. W Sali Herbowej UM Sopotu zebrało się prawie stu gości oraz członków sopockiej rady seniorów, którzy podczas tej wyjątkowej sesji poruszyli temat działalności obywatelskiej.

– Przypomnieliśmy, jakie są zadania sopockiej rady seniorów i jakimi sprawami się zajmujemy – mówi Jacek Starościak, przewodniczący Sopockiej Rady Seniorów. – Główna kwestia dotyczyła informacji o najróżniejszych wydarzeniach których jest w Sopocie mnóstwo. Chciałoby się, aby sopoccy seniorzy byli regularnymi uczestnikami wydarzeń do nich adresowanych, ale najpierw trzeba umieć do tej informacji dotrzeć. Rozmawialiśmy też o liczbie organizacji pozarządowych, które w swoim obszarze działania mają seniorów. Jest ich w Sopocie blisko 30. I ostatnia kwestia: czy są w Sopocie osoby samotne, które nie mają kontaktu z innymi i jak do nich dotrzeć, z całą infrastrukturą UM i organizacji pozarządowych związanych z opieką nad seniorami. Nad tym debatowaliśmy podczas uroczystej sesji rady seniorów.

W pierwszym dniu odbyło się także kilka imprez towarzyszących. W Domach Sąsiedzkich można było wziąć udział w warsztatach z makramy, spotkaniu z dietetykiem czy  gimnastyce, w Sopotece dowiedzieć się wszystkiego na temat e-recepty, a w Dworku Sierakowskich posłuchać komedii „Szach mat” w ramach Teatru przy Stole.

Czy wolontariat to dobra forma aktywności dla seniora? Na to pytanie próbowano odpowiedzieć drugiego dnia wydarzenia. W Sopotece spotkali się przedstawiciele Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (SCOP), wolontariusze oraz uczestnicy Sopockich Dni Seniora.

– Wolontariat to aktywność, która odmładza – twierdzi Anna Horak ze SCOP, prowadząca wtorkowe spotkanie w Sopotece. – Wprowadza fajnego ducha, daje wiele możliwości spróbowania tego, na co być może w latach młodości nie było czasu. Można też oczywiście rozwijać swoje zainteresowania czy pasje, na które szybciej nie było miejsca. To dobra forma na spędzanie wolnego czasu i na pewno – na walkę z samotnością.

Drugiego dnia tego „senioralnego tygodnia” można było także porozmawiać o Sopockim Systemie Wsparcia Osób Starszych, poradzić się rzecznika konsumentów, prawnika czy przyjść na dzień otwarty do MOPS-u.

– Naszym celem było przybliżenie wszystkim mieszkańcom naszego miasta oraz osobom, które przyjeżdżają i odwiedzają Sopot, jak pracujemy, jakie mamy działy, jakie są kryteria udzielania pomocy, gdzie jesteśmy rozmieszczeni, jak nas znaleźć, jak uzyskać pomoc – mówi Andrzej Czekaj, dyrektor sopockiego MOPS. – Na pewno wszystkie osoby, które przyszły, dowiedziały się o  dostępnych u nas formach wsparcia. Nic nie jest constans, cały czas rozwijamy się i dodajemy coś nowego.

Występy na scenie, muzyka na żywo, pokazy sportowe i stoiska z ofertami oraz poradami dla seniorów uatrakcyjniły trzeci dzień Sopockich Dni Seniora. Na terenie Domu Pomocy Społecznej odbył się festyn, który przyciągnął seniorów nawet spoza Trójmiasta. Można było skorzystać m.in. z oferty podologa, geriatry, zrobić test na wirusa HCV oraz zbadać słuch. Dla żadnego uczestnika nie zabrakło wody; tej rozlewanej przez sopocką spółkę Aqua oraz leczniczej – sopockiej solanki. W wolnej chwili można było zapoznać się z ofertą adopcji sopockiego „Uszakowa”.

– Cieszę się, że seniorom spodobała się nowa formuła targów – podsumowała Agnieszka Cysewska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sopocie i współorganizator Sopockich Dni Seniora. – Nie zapraszaliśmy w jedno miejsce. Byliśmy w górnym Sopocie, w centrum, na molo. To oznaczało większą dostępność naszych propozycji i widzę, że seniorzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie.

W środę w Domu Sąsiedzkim „Miejsce” można także było wziąć udział w warsztatach tworzenia komiksów, a w Domu Sąsiedzkim „Dwie zmiany” w warsztatach herbacianych.

Z kolei czwartek poświęcony był głównie seniorom studentom. W Państwowej Galerii Sztuki miało miejsce 16. uroczyste zakończenie roku akademickiego Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

– To był rok pełen wyzwań – powiedziała Sylwia Rakowska-Chodnicka, wicedyrektor CKU w Sopocie ds. Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Największą furorę zrobiły warsztaty z ceramiki, oprócz tego w krótkich seriach odbywały się warsztaty florystyczne, były zajęcia z malowania na jedwabiu i nowe zajęcia gimnastyczne.

Naukę w SUTW zakończyło 880 studentów. Najstarszy z nich – kobieta – ma 98 lat.

Już od rana seniorzy mogli zwiedzać sopockie Grodzisko i wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach pod nazwą „Spotkanie z archeologią”.

– Zaczęliśmy od epoki kamienia, poprzez średniowiecze i wystawę „Ostrów Lednicki – kulturowe dziedzictwo Europy” – mówi Paweł Pogodziński, kustosz Grodzisko Sopot Oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. – Oprócz poznania historii seniorzy dobrze się bawili, ponieważ podczas zwiedzania dajemy dotknąć, potrzymać przedmioty. Można coś samemu przeciąć narzędziem krzemiennym, potrzymać miecz, zobaczyć jak walczyło się tysiąc lat temu. To nie jest typowe muzeum w którym nie można dotykać eksponatów, jest wręcz odwrotnie. Seniorzy oczekują tu także spokoju. Nasze Grodzisko jest miejscem nietypowym, ponieważ czas stanął tu w miejscu, znajdziemy tu spokój w całym tym pędzącym świecie, będąc jednocześnie kilometr od molo.

Występami w muszli koncertowej na molo, a także wręczeniem nagród sopockim laureatom konkursu Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora” zakończył się ostatni z Sopockich Dni Seniora.

„Jest wulkanem energii, ostoją rozsądku, chodzącą inspiracją. Swoją postawą pokazuje, że wolontariat akcyjny jest nie tylko dla młodzieży. Dzięki obcowaniu z młodymi osobami poszerza swoje horyzonty, jest ciekawa świata. Wolontariusze mogą brać z niej przykład dotyczący kultury osobistej, zachowania i klasy w każdym momencie” – brzmiało uzasadnienie jury, które wyróżniło Irenę Głowacką w kategorii „Zwyczajny – Niezwyczajny Senior”.

W kategorii „Przyjaciel Seniora” wybrany został Krzysztof Sperski, muzyk wiolonczelista, pedagog i wykładowca, twórca cyklu koncertów kameralnych Czwartkowe Wieczory Muzyczne odbywających się w każdy czwartek od 45 lat w Dworku Sierakowskich.

– Kiedyś Czesława Miłosza zapytano, co sądzi o starości – mówi Jan Kozłowski, marszałek-senior województwa pomorskiego i były prezydent Sopotu. – A on, jak to poeta, odpowiedział krótko i zwięźle: myślę, że nie sztuką być przeciw starości werbalnie, ale pokazać to swoim życiem. A polega to na tym, żeby być aktywnym, realizować swoje pasje i zainteresowania. I tu znakomitym przykładem jest profesor Sperski, który od 45 lat w każdy czwartek urządza koncert. To ważne w mieście, w którym co trzecia osoba jest 60+.

W kategorii „Samorząd Przyjazny Seniorom” kapituła konkursu postanowiła docenić miasto Sopot za różne działania, które od wielu lat Miasto podejmuje na rzecz seniorów, aby zapewnić im jak najlepszą jakość życia. Z jednej strony wspiera osoby niesamodzielne i samotne, ale również stwarza warunki i możliwości do rozwijania różnych form aktywności.

– Dziękuję Miastu Sopot za tę nagrodę dla Miasta Sopot – podkreśliła Joanna Cichocka – Gula, wiceprezydent Sopotu, odbierając nagrodę. Wszyscy razem zapracowaliśmy na tę nagrodę. Drodzy seniorzy, jesteście naszym skarbem i dołożymy wszelkich stara, abyście czuli się w mieście jak najlepiej, żebyście wiedzieli i czuli, że jesteście w centrum naszego zainteresowania.

Joanna Cichocka – Gula zaprezentowała również nowe uaktualnione wydanie miejskiego biuletynu informacyjnego „Sopocianie 60+”. Jest to podręczny wykaz najważniejszych działań Miasta skierowanych do osób starszych, który podobnie jak poprzednie wydanie trafi do mieszkań sopockich seniorów.

Sopockim Dniom Seniora towarzyszyło mnóstwo imprez, m.in. warsztaty plastyczne, ruchowe, spotkania międzypokoleniowe, występy w wykonaniu seniorów, wykłady na temat bezpieczeństwa, wystawy w Muzeum Sopotu oraz Dworku Sierakowskich czy koncert zespołu „Kobiety Duo”.

Podczas ostatniego dnia, w muszli koncertowej na molo usłyszeliśmy także popularne przeboje muzyki klasycznej w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Maestro Bogdana Olędzkiego. Zabrzmiały utwory Mozarta oraz kompozytorów polskich. Solistą był znakomity puzonista Jarosław Meisner.

Organizatorami wydarzeń byLi: Urząd Miasta Sopotu, Sopockie Centrum Seniora, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie, Sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Sopockimi Domami Sąsiedzkimi, miejskimi instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi.

 

Wystawcy na Festynie Sportowym w Domu Pomocy Społecznej podczas Sopockich Dni Seniora:

Tai Chi na Sopockich Dniach Seniora!
Podczas festynu z okazji Sopockich Dni Seniora, Tomasz Raganowicz – instruktor autoryzowany przez Mistrza Chen Zhonghua – poprowadzi zajęcia Tai Chi stylu Chen.
W czasie zajęć, uczestnicy będą mogli doświadczyć, jak harmonijne ruchy ciała oraz wyciszenie i koncentracja umysłu wpływają na kondycję fizyczną i umysłową praktykujących tę sztukę.
Więcej informacji na stronie: www.practicalmethod.pl i www.taichidlaseniorow.pl
Zapraszamy 12 czerwca 2019 roku na Sopockie Dni Seniora od godz. 11 do 16 na terenie Domu Pomocy Społecznej w Sopocie ul. Mickiewicza 49

Udzielą informacji z zakresu świadczeń długo i krótkoterminowych, umożliwią skorzystanie z kalkulatora emerytalnego w celu wyliczenia prognozowanej wysokości emerytury.
Wszystko to na stoisku biura terenowego ZUS w Sopocie, który podczas Sopockich Dni Seniora zagości na festynie sportowym na terenie Domu Pomocy Społecznej.
http://www.zus.pl


Jakie prawa ma konsument, w jaki sposób może złożyć skargę do UOKiK i czego może oczekiwać po jej złożeniu? Czym różni się gwarancja od rękojmi? Jakie prawa ma konsument, kupując rzecz używaną?
Na te i inne pytania podczas Sopockich Dni Seniora odpowie Miejski Rzecznik Konsumentów.
http://www.uokik.gov.pl

Prezentacja działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, a w szczególności działań skierowanych. do osób starszych, a także promocja i dystrybucja Sopockiego Pudełka Życia. To oferta MOPS-u która zaprezentowana zostanie podczas Sopockich Dni Seniora 12 czerwca na festynie sportowym w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie.
http://www.mopssopot.pl


Wspierając LukLuk swoimi darami lub zakupami możesz zmieniać rzeczywistość i kreować miejsca pracy dla tych, którzy ich najbardziej potrzebują.
Sklep charytatywny to powszechnie znana na świecie formuła przedsiębiorczości społecznej nakierowanej na wsparcie osób wykluczonych społecznie poprzez:
• umożliwienie pracy i edukacji osobom długotrwale bezrobotnym,
• dostarczanie niedrogich artykułów gospodarstwa domowego, mebli, ubrań osobom ubogim,
• przekazywanie zysków ze sprzedaży na cele społeczne.
Więcej informacji 12 czerwca podczas Sopockich Dni Seniora i festynu sportowego, który odbędzie się na terenie Domu Pomocy Społecznej.
Więcej na stronie

Jak zostać wolontariuszem w Sopocie?
Najprostszą drogą do podjęcia wolontariatu jest zgłoszenie się do Sopockiego Centrum Wolontariatu (SCW). Centrum prowadzi swego rodzaju pośrednictwo pracy wolontaryjnej. Pracownicy SCW dysponują informacją o tym, kto, jaka organizacja, jakiego rodzaju pomocy wolontaryjnej potrzebuje.
Wolontariat dla seniora i sąsiedzki będzie tematem przewodnim na festynie sportowym podczas Sopockich Dni Seniora 12 czerwca.
Więcej na stronie


Bezpłatne porady fizjoterapeutyczne, konsultacje z zakresu aktywności fizycznej seniorów, wykłady dotyczące aktywności seniorów oraz unikania zagrożeń związanych z upadkami i powikłaniami z tym związanymi. To wszystko podczas Sopockich Dni Seniora 12 czerwca na festynie sportowym w Domu Pomocy Społecznej.
https://www.rehasport.pl/poi/klinika-w-gdansku

Pokaz garncarski, prezentacja uzbrojenia Słowian i Wikingów, czyli wszystko o Grodzisku podczas Sopockich Dni Seniora już 12 czerwca na festynie sportowym w Domu Pomocy Społecznej.
https://archeologia.pl/oddzialy/grodzisko-sopot

 


Poradnictwo zawodowe, szkolenia podnoszące kompetencje i kwalifikacje zawodowe, oferty pracy dla seniorów. Swoje propozycje podczas Sopockich Targów Seniora zaprezentuje Centrum Pracy Seniorek i Seniorów.
Informacje na stronie: http://www.pracadlaseniorow.pl

 

Polish Orchid Association jest fundacją założoną w 2017 roku. Jej głównym celem jest zrzeszanie miłośników storczyków i budowanie sieci kontaktów pomiędzy hobbystami, naukowcami oraz instytucjami. „Wierzymy, że zamiłowanie do storczyków jest ponad podziałami, a zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogą czerpać korzyści ze współpracy. Edukacja jest ważnym aspektem naszej działalności, która obejmuje organizowanie wystaw, warsztatów, konferencji, wykładów oraz wycieczek terenowych” – czytamy na stronie fundacji.
Więcej informacji pod adresem: http://polishorchidassociation.pl


Wszyscy którzy zawitają na festynie sportowym podczas Sopockich Dni Seniora, będą mogli spróbować sopockiej solanki. Dzięki Sopockiej Organizacji Turystycznej goście festynu poznają także przewodniki po Sopocie, ścieżkach spacerowych na terenie „Zielony Sopot”, a także kupią pamiątki i gadżety sopockiej kolekcji oraz kosmetyki Ziai.
Więcej na temat działalności Sopockiej Organizacji Turystycznej znajdziemy na stronie: http://www.sts.sopot.pl

 


Co je królik, czy ma swoje ulubione przysmaki, jak dbać o uszaka oraz jak go zaadoptować za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocy Królikom „Sopockie Uszakowo”? Dowiemy się tego podczas festynu sportowego na Sopockich Dniach Seniora 12 czerwca.
Więcej o działalności Uszakowa znajdziemy na stronie: http://www.facebook.com/sopockieuszakowo

Proekologiczne zachowania wśród mieszkańców Sopotu, czyli zachęcanie do rezygnacji zakupu źródlanej wody butelkowanej na rzecz picia sopockiej kranówki. Oto cel Aqua Sopot Sp. z o.o. wyznaczony na festyn sportowy który odbędzie się 12 czerwca w ramach Sopockich Dni Seniora.
Więcej o sopockiej spółce znajdziemy na stronie: http://www.aqua-sopot.com.pl/

Innowacyjne produkty i doświadczeni eksperci. To wszystko znajdziemy na stoisku firmy ABENA, która 12 czerwca podczas festynu zaprezentuje swoje usługi.
Więcej na stronie: http://www.abena.pl

  • Grupy 50+
  • Miła i przyjazna atmosfera
  • Ciekawy sposób prowadzenia zajęć
  • Język obcy
  • Przejrzyste i czytelne materiały
  • Indywidualne konsultacje
  • Dodatkowe godziny informatyki
    Pełna oferta Akademii III Wieku Teb edukacja dostępna na stronie:TEB EDUKACJA


Popraw jakość słyszenia z firmą Amplifon. Swoją ofertę firma przedstawi 12 czerwca podczas festynu sportowego z okazji Sopockich Dni Seniora.
Zapraszamy także na stronę:https://www.amplifon.com/web/pl/

Bezpłatne testy słuchu oraz prezentacja aparatów słuchowych. Oto oferta Sonova Audiological Care Polska Sp. z o.o. która 12 czerwca podczas Sopockich Dni Seniora zaprezentuje swoją ofertę.
Więcej o firmie na stronie: https://www.sonova.com/pl/poland

Porady Straży Miejskiej podczas Sopockich Dni Seniora już 12 czerwca na festynie sportowym.
Więcej na stronie:https://www.miasto.sopot.pl/strona/straz_miejska


Porady KM PSP podczas Sopockich Dni Seniora już 12 czerwca na festynie sportowym.
Więcej na stronie:http://kmpsp.sopot.pl/


Warsztaty plastyczne w wykonaniu pracowników Dziennego Domu Pobytu, czyli malowanie, rysowanie i układanie mandali tybetańskiej. Wszystko to w ramach zajęć integracyjnych dla seniorów, ale nie tylko.
Już 12 czerwca podczas festynu sportowego na Sopockich Dniach Seniora.
Więcej o działalności Dziennego Domu Pobytu w Sopocie na stronie: ttp://dpssopot.pl/dzienny-dom-pobytu/

Jak działa Dom Pomocy Społecznej, jaką dysponuje ofertą, kto może stać się mieszkańcem DPS. Tego wszystkiego dowiemy się na stoisku DPS podczas festynu sportowego 12 czerwca na Sopockich Dniach Seniora.
Więcej o DPS także na stronie: http://dpssopot.pl

Zajęcia sportowe dla seniorów, kółko fotograficzne, warsztaty dla opiekunów nieformalnych, porady jak opiekować się osobą przewlekle chorą, a także oferta klubów działających na terenie Sopockiego Centrum Seniora.
SCS zaprasza na swoje stoisko podczas Sopockich Dni Seniora 12 czerwca na festynie sportowym.
Więcej na stronie: http://scs-sopot.pl/


Porady lekarza geriatrii Jerzego Foerstera już 12 czerwca podczas festynu sportowego na Sopockich Dniach Seniora.

 

Bądź zdrowy i dobrze wyglądaj!
Przekonasz się, że zdrowa dieta to niekoniecznie same wyrzeczenia i ciągłe uczucie głodu. Zdrowa dieta może być smaczna i łatwa do przygotowania.
Porady dietetyczki Karoliny Gorzkiewicz już 12 czerwca podczas festynu sportowego na Sopockich Dniach Seniora.
Więcej na stronie: http://karolina-gorzkiewicz.pl


Demencja nie jest naturalną częścią starzenia się
Co jest najważniejsze w opiece nad osobą zmagającą się z demencją wyjaśni Marlena Meyer, trenerka autorskiego programu Teepy Snow „Pozytywne podejście do opieki”.


Zapraszamy za rok!

Aktualności Sopockich Dni Seniora

Aktywny senior nie tylko w Sopocie

Rozmowa z Barbarą Bałką, Pełnomocnikiem Marszałka Województwa Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.  Mamy za sobą m.in. Sopockie… Czytaj całość

„Kwartet” w reż. Dustina Hoffmana, seans filmowy oraz dyskusja po filmie

W piątek 14.06.2019 o godz. 15 w ramach Sopockich Dni Seniora w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie odbyło się spotkanie… Czytaj całość

„Młoda, młodsza, coraz młodsza – czyli jak zatrzymać proces starzenia skóry”

W ramach imprezy „Sopockie dni seniora”, 14 czerwca br. o godz. 11:00, w Państwowej Galerii Sztuki odbył się wykład  na… Czytaj całość

50tka dookoła świata

Podobno człowiek ma dwa życia, a to drugie rozpoczyna wtedy, gdy uzmysłowi sobie, że ma jedno. Najpierw jest czas na… Czytaj całość

„Ukwiecamy nasz świat”

Ukwiecamy nasz świat Wielopokoleniowe warsztaty tworzenia papierowych kwiatów, rozwijanie kreatywności, aktywizacja seniorów i radość konstruowania. Wszystko to podczas zajęć w… Czytaj całość

Zdrowy Senior to aktywny Senior, gimnastyka usprawniająca

Dom Sąsiedzki „Potok” w ramach Sopockich Dni Seniora prezentował gimnastykę usprawniającą dla seniorów. Ćwiczenia były przeplatane wykładem o prawidłowej postawie,… Czytaj całość

Qigong – gimnastyka dla duszy i ciała

Qigong (czyt. cikung) to powszechnie przyjęta w Chinach nazwa ćwiczeń z energią zwaną qi (czyt. ci). Medycyna chińska posługuje się nie używaną… Czytaj całość

„Bezpieczny Senior” – wykład w Sopotece

Wykład z zakresu prawa rzeczowego, rodzinnego i spadkowego prowadzony przez Katarzynę Słobodę z Kancelarii Adwokackiej pt. „Bezpieczny Senior” w Sopotece.

„Zmiany w ochronie zdrowia, m.in. E-recepta”

W Poniedziałek, pierwszy dzień Sopockich Dni Seniora, w Sopotece mogliśmy usłyszeć wykład Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia pt. „Zmiany w… Czytaj całość

Warsztaty Herbaciane

Dom Sąsiedzki” Dwie zmiany” podczas Sopockich Dni Seniora w trzeci dzień zaprosił seniorów na Warsztaty herbaciane. Można było poznać nowe… Czytaj całość

Warsztaty plastyczne dla seniorów

Podczas Sopockich Dni Seniora można było udoskonalić swoje umiejętności plastyczne uczestnicząc w warsztatach plastycznych w ogrodzie Muzeum Sopotu. Zajęcia odbyły… Czytaj całość

Mindfulness – relaksacja i uważność

Ostatniego dnia Sopockich Dni Seniora towarzyszyliśmy zajęciom „Mindfulness – relaksacja i uważność. Warsztaty odbyły się w Państwowej Galerii Sztuki, Plac… Czytaj całość

„Realizm magiczny” – wystawa malarstwa Anny Malinowskiej. Dworek Sierakowskich.

W magiczny świat snów i baśniowych historii pełnych symboliki i wieloznaczności wprowadzi nas w czerwcu wystawa malarstwa i rysunku Anny Malinowskiej…. Czytaj całość

“Cisza przed burzą. Lato 1939 roku w Sopocie” – wystawa w Muzeum Sopotu

Zapraszamy do oglądania wystawy “Cisza przed burzą. Lato 1939 roku w Sopocie”. Ekspozycja poświęcona została sytuacji w Sopocie w ostatnim… Czytaj całość

„Odnowa – czas mi służy” – warsztaty wizażu

Warsztaty wizażu ” Odnowa – czas mi służy” odbyły się w Pracowni Artystycznej Sztuka Odnowa w Sopocie przy ul. Władysława… Czytaj całość

Czwartkowy Wieczór Muzyczny: koncert kameralny z nutą słodyczy

Czwartkowy Wieczór Muzyczny dedykowany Sopockim Seniorom. Kaprysy Nicolo Paganiniego, Preludia Clauda Debussy i kompozycje Pablo de Sarasate z nutą słodyczy…. Czytaj całość

Akademia Dobrych Relacji

Drugiego dnia Sopockich dni seniora w Domu Sąsiedzkim „Centrum” filia Dworek Sierakowskich miał miejsce wykład na temat „Jak być lubianym”… Czytaj całość

Wtorkowa joga na trawie

W ramach Sopockich Dni Seniora w Domu Sąsiedzkim przy Filii „Koc i Książka” odbyły się specjalne zajęcia z jogi dla… Czytaj całość

Warsztaty z tworzenia past kanapkowych z dietetykiem

W ramach Sopockich Dni Seniora w Domu Sąsiedzkim przy Filii „Koc i Książka” odbyły się warsztaty z tworzenia past kanapkowych…. Czytaj całość

Za nami Sopockie Dni Seniora

Występami w muszli koncertowej na molo, a także rozstrzygnięciem konkursu Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla seniora” zakończył się ostatni z… Czytaj całość

Nowa wersja biuletynu informacyjnego dla mieszkańców 60+ już dostępna

Jak zadbać o zdrowy styl życia, jakie prawa ma pacjent, jak być aktywnym dzięki Uniwersytetowi Trzeciego Wieku, jak spędzać czas… Czytaj całość

Uroczysty koncert na molu podczas Sopockich Dni Seniora

Uroczysty koncert na molu podczas Sopockich Dni Seniora Sopockie Dni Seniora to nie tylko pokazy, warsztaty i stoiska. To także… Czytaj całość

Sopockie Dni Seniora tym razem pod gołym niebem

Występy na scenie, muzyka na żywo, pokazy sportowe i stoiska targowe uatrakcyjniły trzeci dzień Sopockich Dni Seniora. Na terenie Domu… Czytaj całość

Uroczyste zakończenie roku akademickiego Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W Państwowej Galerii Sztuki miało miejsce 16. uroczyste zakończenie roku akademickiego Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To był rok pełen wyzwań… Czytaj całość

Wikingowie w Sopocie, czyli Sopockie Dni Seniora

Już od rana seniorzy mogli zwiedzać sopockie Grodzisko i wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach pod nazwą „Spotkanie… Czytaj całość

Teatr przy stole: „szach mat”

Sala wypełniona po brzegi i salwy śmiechu na widowni! Tak było w poniedziałek 10 czerwca  w sopockim Dworku Sierakowskich na… Czytaj całość

Zostań moim aniołkiem!

„Wolontariat sąsiedzki – bezpieczeństwo w sąsiedztwie” był tematem spotkania w Sopotece. 11 czerwca przedstawicielki Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych SCOP oraz… Czytaj całość

Bądź czujny seniorze!

Jak nie dać się oszukać przy zawieraniu umów konsumenckich? Rzecznik Praw Konsumentów radził seniorom podczas Sopockich Dni Seniora. Jakie są… Czytaj całość

MOPS wspiera mieszkańców na kilka sposobów

Sopocki System Wsparcia Osób Starszych przedstawiła przedstawicielka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W ramach Sopockich Dni Seniora we wtorek 11 czerwca… Czytaj całość

Dzień Otwarty w sopockim MOPS

O ofercie placówki mówi Andrzej Czekaj, dyrektor sopockiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wtorek podczas Sopockich Dni Seniora był m.in. dniem… Czytaj całość

Kwietnik z makramy

Technik wiązania sznurków, podstawowych ściegów w makramie, zastosowania splotów czy wykonywania przedmiotów użytkowych można było nauczyć się podczas warsztatów międzypokoleniowych… Czytaj całość

Jesteś seniorem? Zostań wolontariuszem!

Czy wolontariat to dobra forma aktywności dla seniora? Na to pytanie w Sopotece odpowiadały przedstawicielki Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych (SCOP)… Czytaj całość

Ruszyły Sopockie Dni Seniora!

Uroczystą sesją rady seniorów rozpoczęto pierwszy z pięciu Sopockich Dni Seniora. W Sali Herbowej UM Sopotu zebrało się prawie stu… Czytaj całość

Kontakt

Sopockie Centrum Seniora DPS Sopot

ul. Mickiewicza 49, 81-866 Sopot

scs@dpssopot.pl

tel. kom. 609 680 826,
tel. stacj. 58 717 32 03

Sopockie Centrum Seniora 2024.