Sopckie Centrum Seniora
 
 
SDom Pomocy Społecznej w Sopocie

„Kwartet” w reż. Dustina Hoffmana, seans filmowy oraz dyskusja po filmie

W piątek 14.06.2019 o godz. 15 w ramach Sopockich Dni Seniora w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Film na Kozetce”.

Organizatorem spotkania było  m. Sopot oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Wyświetlono film  w reżyserii Dustina Hoffmana pt. „Kwartet”. Fabuła filmu przedstawia wzajemne relacje i problemy społeczności domu spokojnej starości dla emerytowanych muzyków. Poruszane zagadnienia dotykają spraw bardzo poważnych i trudnych, jednak reżyser zrobił to z dużą dozą delikatności i wrażliwości przyprawiając wszystko sporą dawką poczucia humoru.

Po projekcji odbyła się dyskusja, którą poprowadziła Joanna Prendota, a jako panelistki wzięły w niej udział Katarzyna Janasiewicz-Nowak oraz Magdalena Żylicz – członkinie PTPP i praktykujące psychoterapeutki psychoanalityczne.

Uczestnicy spotkania bardzo żywo włączali się w dyskusję, podkreślając jak ważne dla starszych osób jest wzajemne wsparcie i pomoc nie tylko w wymiarze fizycznym ale także psychologicznym.

Jednym z wniosków było stwierdzenie, że w tej grupie wiekowej problemem jest też mniejsza aktywność społeczna mężczyzn. I rzeczywiście wśród uczestników spotkania był tylko jeden mężczyzna.

Wróć do kategorii:

Kontakt

Sopockie Centrum Seniora DPS Sopot

ul. Mickiewicza 49, 81-866 Sopot

scs@dpssopot.pl

tel. kom. 609 680 826,
tel. stacj. 58 717 32 03

Sopockie Centrum Seniora 2024.